Vitajte v mojom svete. Vezmite si kúsok zo mňa, a na oplátku tu zanechajte kúsok zo seba.

O niečom a o čomkoľvek

9. dubna 2013 v 21:14 |  Myšie myšlienky
Čo robí malá myška vo veľkom svete? Tvári sa, že existuje.
Darí sa jej to? Zatiaľ jej to všetci veria.
V tom prípade, je všetko v poriadku a prináša vám nový článok.


Deti, dospelí, aj dospelé deti!
Uvažujem, že vlastne už netuším, čo som chcela napísať. Hrá mi tu hudba, čerstvý vzduch prúdil dnu cez okno, ktoré bolo ešte pár sekúnd dozadu otvorené.... Zrejme som mala akúsi myšlienku, o ktorú som sa chcela so svetom podeliť.
A vôbec, tento svet sa mi nejako celý prekrútil. Čo býval krásny sen, čo bývala realita, už je to takmer jedno, stierajú sa mi hranice. Plnia sa mi priania, žijem šťastný život a zabúdam na to, kým som bola. Strácam svoje vnútorné ja. Každým dňom sa stále viac a viac mení spľoštuje, naťahuje, formuje, guľatí a kúsok po kúsku odchádza do večného zabudnutia. Skrátka, dospievam. A to ma bolí viac, než som si kedy mohla myslieť.

Chcela by som písať na nejaké miesto, kde by ma ľudia čítali. Ale bez môjho pričinenia to asi nepôjde. Musím sa snažiť, propagovať sa, komentovať na iných blogoch.... Alebo byť aktívna a vedieť si udržať čitateľov. Pôjde to? Neviem. Možno by som mohla skúsiť iné stránky. Také, kde ľudia píšu viac, než to, akých majú radi spevákov. Nehovorím, že všetky blogy na blog.cz sú také. Ale valná väčšina je, nehnevajte sa na mňa, pre moju maličkosť absolútne nezaujímavá.
Taktiež je tu otázka čitateľov. Chcem, aby moje myšlienky čítali cudzí ľudia? Chcem! Všetky? Možno.... Sú isté veci, ktoré jeden nechce prezradiť. V mojom prípade skôr preto, lebo nechcem aby o nich vedeli tí, ktorých poznám. Ktorých sa týkajú. Ale o iných úvahách chcem, aby vedeli. Aby si prečítali moju myseľ a aby ma možno pochválili. "Jé, to si pekne napísala, aká si ty šikovná."
Myslím, že odpoveď je jasná a sama sa ponúka. Odmigrovať na iný blog, na iné miesto, na iný portál.... a zároveň fungovať stále aj tu. Mať dva blogy, to nemôže byť ťažké, no nie?
Teraz dôležitá otázka.... Poznáte nejaké dostatočne populárne blogovo zamerané portály, stránky alebo akokoľvek sa tomu dnes hovorí?

Poďme spolu snívať! NIE!
Odletieť kamsi ďaleko, za hory, za doly, za potoky aj moria.... Proste kamsi preč. Nechať všetko tak.
Nenechám ťa. Nepustím ťa. Zostaneš tu kde si, zostaneš so mnou.
Poďme spolu.... NIE!

NIE! NIE! NIE!

....

Mali ste peknú Veľkú noc? U nás bola príjemne zasnežená. Dokonca mám k tomu aj takú rozkošnú fotku. Vložím ju sem a pôjdem is čítať niečo do školy. Alebo robiť inú činnosť. Možno umyť riad. Alebo nerobiť vôbec nič....

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Beatricia Beatricia | Web | 9. dubna 2013 v 22:11 | Reagovat

Určitě píšeš na správné místo, kde tě čtenáři budou číst. Je to blog. Zpočátku to jistě budou "cizí lidé", ale časem si získáš blogové přátele stejného zaměření. Chce to jen čas.
Děkuji ti za milý komentář. :-)

2 violeta. violeta. | Web | 10. dubna 2013 v 16:52 | Reagovat

tak ke mně chod a já ti budu dobrý knížky radit:DD:D:D:D to byl joke, samozřejmě:)
máš zajímavý design. Drak... koupila jsem si knihu Jak malovat draky! konečně je umím:D:)

3 Doma Doma | Web | 10. dubna 2013 v 19:52 | Reagovat

Vylekalo mě, když si řekla, že je to od tebe nemilé a netaktní :D, ale naopak, děkuju :) Nevadími, že to nečteš, je to oc dlouhé, taky bych to nečetla :D.

4 Vendy Vendy | Web | 12. dubna 2013 v 18:40 | Reagovat

Ta velikonoční fotka nemá chybu, jednou to bude rarita.
K založení druhého blogu... samozřejmě můžeš mít blogů kolik chceš, ale nakonec zjistíš, že jeden blog stačí, maximálně dva. Ale jestli ti nevyhovuje tenhle portál, tak dost oblíbený je blogspot a taky jsem viděla dost dobrý portál pise.cz, kde si můžeš vybrat i koncovku.
Ale jestli ti jde o návštěvnost, zlati, a čtivost, tak budeš muset přidat ve vlastním úsilí. Především psát častěji než jednou za čtvrt roku. Když ti sem přijde někdo jednou, dvakrát, potřetí během dvou týdnů nebo měsíce a vidí, že se nic neděje, tak na to příště zapomene nebo se na to prostě vykašle a staví se mrknout třeba až za dva měsíce, jestli se tu něco nového neobjevilo... Neber to jako kritiku, ale uznej sama. Poslední zápis v prosinci 2012 a dnes je 12.dubna (článek jsi sice napsala dřív, ale bylo to v dubnu, takže to máš skoro 4 měsíce od posledního článku. A s tímto tempem, ať budeš na jakémkoliv serveru, si návštěvnost nezvýšíš, bohužel... to je aspoň můj názor.
Taky bych možná navrhla změnit pozadí stránky, protože jestli chceš psát, měly by být tvé stránky světlejší.)
Schválně, i ty sama se můžeš přesvědčit, jak se ti čtou texty na bílém podkladu, na světlém podkladu, na středně tmavém, tmavším, až černém. Porovnej to. Ty sice nemáš černý podklad a na první pohled je kabátek tvého blogu moc pěkný, ale ze čtení mě trochu bolí oči, i když ti chválím, že máš aspoň bílé písmo a ne černé, to by bylo ještě horší.
No a třetí věc, co bych ti doporučila, krapet navštěvovat další blogy. Já vím, řekneš si - kdo si mě chce najít, ten si mě najde - ale na blogu je uživatelů poměrně dost a pokud nový návštěvník nejde přes odkaz nebo nějaké doporučení, na tvůj blog zabloudí čirou náhodou.
K zviditelnění bych ještě doporučila psaní na téma týdne. Ne že bys nemohla psát něco jiného, ale při tématu týdne se objevíš na titulce, což je velké plus. Navíc si i vytříbíš styl, pocvičíš se v psaní a vymýšlení...
Doufám, že jsem tě tímto neodradila od tvého nápadu psát, to bych vážně nerada! Protože si myslím, že nápady máš,a byla by škoda je zahodit. Zkus se podívat na ono pise.cz, mají tam i několik šablon pro základní nastavení vzhledu, zkoušela jsem si tam zakládat blog a bylo to docela jednoduché. Blogspot neznám, asi je trochu složitější, ale zřejmě se zvládnout dá, přešlo na něj pěkná řádka blogerů při všech zmatcích na blogu.cz.
Držím palce, ať se ti daří, a budu moc ráda, když se u mě ukážeš. Určitě nakouknu, jak pokračuješ.

5 Mini267 Mini267 | Web | 13. dubna 2013 v 18:14 | Reagovat

ten začiatok je fakt super :-) veľi dobrá myšlienka...

6 Orida Orida | Web | 16. dubna 2013 v 10:36 | Reagovat

[4]: Veľmi pekne ďakujem za vyčerpávajúci a obsiahly komentár, jedného to prinúti sa troška zamyslieť. Netuším, či sa akýchkoľvek tvojich rád budem držať, každopádne ich však budem mať na pamäti :) Ešte raz, vďaka!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama